جذاب‌ ترین کلبه‌ های تپه ‌ای در سوئد

«بکستوگا» (backstuga) نام یکی از خانه‌های تپه‌ای جالب و شگفت‌انگیز در جنگل سوئد است. که تجربه یک شب رویایی در جنگل‌های سوئد را برای شما تداعی می‌کند. با کجارو همراه باشید.

جذاب‌ ترین کلبه‌ های تپه ‌ای در سوئد

در جنگل جنوبی اسمالند، در جنوب سوئد، می‌توانید یک اتاقک گلی کوچک در ایربنب اجاره کنید. این اتاقک بخشی از زمین به شمار رفته که با سقف چمنی آن تقریبا در سطح زمین فرو رفته و تقریبا نامرئی است. این نوع خانه‌ها در سوئد “backstuga” نامیده می‌شوند، که معنی واقعی کلمه آن «کلبه تپه‌ای» است. این خانه‌ها امروزه رایج نیستند، اما در قرن‌های هفدهم و هجدهم، برخی از فقیرترین مردم کشور در آنها زندگی می‌کردند.

بسیاری از«بکستوگا» (backstugas) فقط یک اتاق بودند و اغلب در دامنه تپه‌ها قرار داشتند. سه دیوار این خانه‌ها از چوب ساخته شده بود، در حالی که تپه‌ها به عنوان دیوار پشتی و دیوار چهارم خانه به شمار می‌رفتند. این سبک از ساختمان سازی، در جنوب و جنوب غربی سوئد، که در آن چوب گران بود، رایج بود.

مردمی که در این خانه‌ها زندگی می‌کردند، (backstugusittare) نامیده می‌شدند. آنها تقریبا همیشه فقیر بوده و در اموال شخص دیگران زندگی می‌کردند و زندگی خود را براساس کارهای موقت، صنایع دستی و یا صدقه‌های رسیده می‌گذراندند. گاهی اوقات، صاحب زمین اجازه می‌داد تا از یک قطعه کوچک زمین برای پرورش سیب‌زمینی یا باغ استفاده کنند. چنین کلبه‌هایی به طور معمول بر روی زمین کشاورزی بی‌فایده بودند، و به همین دلیل یا در زمین‌های مشترک روستایی، و یا حومه ساخته می‌شدند. (backstugusittare) هیچوقت مالیات پرداخت نمی‌کردند، و به همین دلیل اغلب مورد غضب دولت‌ها قرار می‌گرفتند.

زمان تغییر کرده و وضعیت اجتماعی backstugusittare بهبود یافته است، بسیاری از این کلبه‌ها ترک شده‌اند. بعضی از این کلبه‌ها در آسل، خارج از فالکوپینگ همچنان باقی مانده‌اند.

اتاقک دنج کوچکی که در تصویر بالا دیده می‌شود، در اسمالند، در اوایل سال ۱۸۰۰ ساخته شده‌اند. خانواده‌ای که مالک این زمین و اتاقک‌ها بودند، این اتاقک‌ها را بازسازی کرده‌اند، آن را ضد آب ساخته و اکنون به بازدیدکنندگان اجاره می‌دهند.

 

منبع : کجارو