کافه حیوانات، مکانی دلچسب برای دوستداران حیوانات

کافه حیوانات را در همه جای دنیا می‌توان پیدا کرد. جایی که قهوه با گرمیِ حضور سگ، گربه یا حیوان دیگری گره می‌خورد. با هم سری بزنیم به چند کافه حیوانات در گوشه و کنار دنیا.

کافه حیوانات، مکانی دلچسب برای دوستداران حیوانات

مفهوم کافه حیوانات به فضایی آشنا تبدیل می‌شود. در بسیاری از کشورها کافه‌هایی وجود دارد که در آنها چند حیوان مانند سگ یا گربه هم زندگی می‌کنند. مهمانان حیوان‌دوستِ این کافه‌ها در حالی که قهوه و کیک میل می‌کنند، از بودن در کنار حیوانات هم لذت می‌برند. بدون شک برای حیوان دوستان جذابیت طبیعی حیوانات در کنار کافئین ترکیب دلچسبی است.

کافه گربه

بعضی از کافه‌های دنیا تجربه‌ی نگهداری حیواناتی مانند سگ، گربه، و دیگر حیوانات وحشی و اهلی را دارند. ببینیم کدام کافه در کجای دنیا، چه حیوانی را برای وقت گذراندن در کنار مشتریان نگهداری می‌کند.
کافه هری خارپشته (Harry Hedgehog Café)

در ژاپن چندین کافه حیوانات پیدا می‌شود که یکی از جالب‌توجه‌ترین آنها «کافه هری خارپشته» (Harry Hedgehog Café) است. این کافه در کنار محله‌ی «روپونگی» (Roppongi) در توکیو قرار گرفته است. مقابل این کافه معمولا صف طولانی از مشتری دیده می‌شود که به‌انتظار خالی شدن صندلی می‌ایستند. حتما بازی کردن و دیدن جوجه‌تیغی‌های بانمک ارزشش را دارد که کمی هم منتظر بمانند. البته می‌شود رزرو آنلاین هم انجام داد.

خارپشت‌ها رفتار بسیار دوستانه‌ای دارند؛ البته ممکن است کمی خواب‌آلود به‌نظر برسند که حق هم دارند، چون موجودات شب‌گردی هستند. با این همه خیال‌تان راحت باشد که با نشان دادن چند کرم کوچک می‌توانید توجه آنها را جلب کنید و چند تا عکس یادگاری بگیرید.
کافه میو (Meow Parlour)

کافی‌شاپ‌هایی که در آنها گربه نگهداری می‌شود، بیشترین تعداد کافه حیوانات را در دنیا دارند. کافه‌گربه‌ها به‌ویژه در نیویورک خیلی معروف هستند. «سالن میو» (Meow Parlour) یکی از بهترین و تمیزترین کافه‌گربه‌های نیویورک است که در «چاینا تاون» یا محله‌ی چینی‌ها (Chinatown) قرار دارد.

در این کافه گربه، فقط مشتریان نیستند که خوراکی و نوشیدنی میل می‌کنند. مردم گربه‌های خودشان را هم به این کافه می‌برند. از گربه‌های مهمان پذیرایی می‌شود و اسنک‌ برای آنها سرو می‌شود. شب‌ها بازی و یوگا در کافه برپا است. همچنین بعضی از ساعت‌ها برای خانواده‌ها و کودکان زیر ۱۰ سال درنظر گرفته شده است تا حسابی بازی کنند و مشغول شوند.

یک نکته‌ی جالب دیگر درمورد این کافه‌گربه‌ نیویورکی راین است که، مشتریان می‌توانند سرپرستی گربه‌ها را قبول کنند و آنها را با خود به خانه ببرند.
کافه گربه کیت تی

کافه گربه «کیت تی» (KitTea) در سانفرانسیسکو، ایالت کالیفرنیا قرار دارد. اگر پیش از رفتن به کافه، جا رزرو کرده باشید، می‌توانید با گربه‌ها بازی کنید. درغیر این صورت باید گربه‌ها را از پشت شیشه تماشا کنید. به این ترتیب کسانی که به موی حیوانات حساسیت دارند، نگران تماس مستقیم با گربه‌ها نیستند.

کافه طبیعت متشکریم (Thanks Nature Café)

«کافه طبیعت متشکریم» (Thanks Nature Café) در سئول درواقع یک کافه وافل جالب‌توجه است که بره‌ها هم در آن وقت می‌گذرانند.

خوردن وافل خودش اتفاق هیجان‌انگیز و خوشمزه‌ای است، حالا اگر وافل کنار چند گوسفند مهربان سرو شود، از آن اتفاق‌های پرخاطره می‌شود. بله، کره‌ جنوبی چنین کافه‌گوسفندی دارد.

این گوسفندهای گرم و نرم خوش‌رفتار هستند و به‌ویژه با کودکان مهربان برخورد می‌کنند. چه چیزی بهتر از یک نوشیدنی خنک و وافل در کنار بره‌های سفید پشمالو؟
کافه شَلوغو(Cafe Chat L’Heureux)

«کافه شَلوغو» (Cafe Chat L’Heureux) اولین کافه‌گربه‌ای بود که در کانادا شروع به‌کار کرد. اگر گذرتان به مونترال افتاد، حتما سری به این کافه بزنید. شلوغو یکی از بهترین مکان‌ها برای معاشرت با گربه‌ها و بغل کردن آنها است.

طراحی داخلی گرم و مدرن کافه به‌ترتیبی است که هم مشتریان احساس راحتی می‌کنند و هم گربه‌ها آن‌را دوست دارند. صاحبان کافه شلوغو چندین گربه را از پناهگاه‌های محلی به این‌جا آورده‌اند تا زندگی خوب و آرامی داشته باشند.

در کافه گربه، محصولات مناسب حیوانات خانگی هم به‌فروش می‌رسد تا دست خالی از در بیرون نروید.

با کافه حیوانات سرتاسر جهان آشنا شوید

داگ کافه(Dog Café)

«داگ کافه» یا کافه‌سگ (Dog Café) در ایالت کالیفرنیا یکی دیگر از کافه‌های معروف دنیا است که علاوه بر سرو قهوه و خوراکی، از سگ‌‌ها نگهداری می‌کند. داگ‌ کافه هم پناهگاه سگ‌ها است و هم کافه حیوانات به‌شمار می‌رود.

در این کافه‌ در لس‌ آنجلس می‌توانید با سگ‌هایی که نجات داده شده‌اند، معاشرت کنید و حتی از میان آنها سگی را به سرپرستی قبول کنید و به خانه ببرید.
کافه میس بانی(Ms. Bunny)

«کافه هری خارپشته» تنها کافه حیوان شهر توکیو نیست. کافه «میس بانی» (Ms. Bunny) یک کافه‌‌خرگوش است که نیازی به امکان رزرو میز از قبل نمی‌بیند. مشتریان مشتاقی که خرگوش‌ها را دوست دارند، حاضرند برای بودن کنار این حیوانات کوچک دوست‌داشتنی، کمی برای خالی شدن میز منتظر بمانند.

 

منبع : کجارو